HTTPS pro laiky – proč je naprosto nezbytné?

Máte rádi kovbojky? při osidlování západu dnešních USA se majetky posílaly dostavníkem. Ale každý bandita věděl, odkud, kam, kdy a kudy pojede. Takže dostavník přepadl a majetek z dostavníku ukradl.

  1. Dnes jsou hlavním majetkem informace. Databáze klientů, jejich jména, adresy, emaily, telefony, obraty. Objednávky a přehled o nejprodávanějším zboží, atp.
  2. Dnešním dostavníkem je internet.
  3. Dnešní bandité jsou hackeři.

Ti si snadno zjistí, jak je obsluha eshopu připojena k internetu a snadno jeho připojení napadnou. Přečtou si hesla, která používá do administrace eshopu. A pak si s cizím eshopem, i jeho daty, mohou dělat cokoliv.

Ale dneska umíme dostavník ochránit!!!

Komunikaci obsluhy eshopu s eshopem umíme zašifrovat. Takže hackeři nevidí, jaká data jsou posílána. Neumí ty informace přečíst. Takže o eshop nemají zájem a napadnou raději něco jiného.

Ta ochrana, to šifrování, je zajištěno díky HTTPS. Takže místo http://www.religis.cz je adresa https://www.religis.cz. Je naprosto nezbytné https na eshopu mít.

Dlouho se plošné nasazení HTTPS v česku odkládalo, protože seznam.cz ho neuměl zpracovat. Takže by eshop vypadl z výsledků vyhledávání. Ale Seznam.cz už se ho naučil, tak jdeme do toho.

Jestli jej ještě nemáte, jste lákadlem pro hackery. Ihned volejte svého konzultanta a chtějte nainstalovat HTTPS.