IM Sraz ve znamení Bidding Managera s Michalem Štorkánem

Úterý 20. 6. 2017 byl dnem posledního IM srazu před prázdninami a pro tento den nemohl být vybrán lepší řečník než Michal Štorkán. Michal pracuje v agentuře Bidding tools , která se zabývá biddingem pro zbožové vyhledávače a rozhodl se nám představit horkou novinku z jejich repertoáru – Bidding Manager.

S tímto pojmem jsem se poprvé setkala na Nekonferenci v Brně, kdy byli členové BT nepřehlédnutelní se svým „dresscodem“ jenž lákal na Bidding Managera. Bylo jen otázkou času, kdy do něj šlápne i BT a představí nástroj, se kterým si vyhraje nejen agentura, ale i samotný vlastník eshopu.

Potěšilo mne, že přednáška nebyla pojata jen jako obecné představení nástroje a povídání o slidech z prezentace, ale byly nám ukázány konkrétní případy a testovací eshopy v samotné administraci BM. Michal s námi prošel jednotlivé sekce a ukázal, co nástroj umí.

Kromě obecného nastavení biddingu na kategorie a produkty (tedy nastavení cen od – do) pro různě drahé, nebo levné produkty, lze také využít automatického biddingu. Ten vás může zbavit celodenního přenastavování cen za proklik, jelikož hlídá požadované pozice za vás a zvládá tak přeceňovat nabídku třikrát denně. Cenu za proklik si pak můžete zvolit minimální,  můžete také vložit požadovanou hodnotu v Kč, nebo zvolit proklik dle % z ceny produktu. Jste si schopni nastavit požadované PNO a pak už jen hlídat a optimalizovat svou inzerci. Můžete se zaměřit na TOP produkty, které jsou na Heurece obecně nejoblíbenější mezi zákazníky, nebo na produkty výrobce, který je na vašem eshopu tahounem, to vše rovnou na samotné produkty, které chcete zviditelnit.

V současné době je Bidding tools dostupný pro Heureka.cz, Heureka.sk a Zboží.cz, avšak s expanzí Heureky do ostatních států je logické, že bude expandovat i BM. Bidding Manager je vhodný také pro menší eshopy, kterým se nevyplatí utrácet za drahé a již dostupné biddovací nástroje na trhu. Cena za tento nástroj startuje na 99 Kč za měsíc. Nutno dodat, že je nástroj stále v Beta verzi, stále může obsahovat nějaké ty mouchy. Bidding manager je možné si vyzkoušet ve 14 denní zkušební době.

A dobrá zpráva pro „sběratele odznáčků“: Bidding Manager chystá certifikovat své odborníky.