Jak a proč se ne/zapojit do garance dodání do Vánoc

Jelikož lidé před Vánoci nakupují jako na poslední chvíli je mnohdy na hraně včasné objednání dárku. Tedy přesněji se zbytečně stresují, zda stihnou dárky přijít do Vánoc. A snad každý chce své blízké potěšit právě u vánočního stromečku a ne až po svátcích. Z toho důvodu zavedla Heureka.cz funkci „Garance dodání do Vánoc“.

 

Co je Garance dodání do Vánoc?

Jedná se o službu, která informuje uživatele o garanci dodání zboží do Štědrého dne, při objednání zboží do určitého data. Pokud se zapojíte do této každoroční akce, začne se u Vašeho eshopu na Heureka.cz zobrazovat následující ikona:

proc-se-zapojit-do-garance-nakupu

 

 

U jednotlivých produktů to pak vypadá takto:

garance-dodani-do-vanoc-ukazka

 

Jak se mohu do služby zapojit?

Nejdůležitější podmínkou je získání certifikátu „Ověřeno zákazníky“. Pokud Váš eshop vlastní tento certifikát stačí se po přihlášení do administračního rozhraní prokliknout do záložky „Dodání do Vánoc“. Zde se Vám otevře tabulka, kde je možno vyplnit nejpozdější termíny pro objednání pro tři možné dostupnosti. Do poznámek lze uvést, při jakých platebních podmínkách tato akce platí.

jak-se-zapojit-do-garance-nakupu

 

Jaké jsou klady této služby?

V období Vánoc bude Váš eshop oproti ostatním více vidět. Jelikož díky ikoně „Garance dodání do Vánoc“, budou vaši zákazníci ihned vědět, že jste schopni jim slibované dárky dodat pod stromeček. Tedy raději si pro nákup zvolí Váš eshop, než obchod, kde dodání zboží do Vánoc negarantují.

Na co si dát pozor?

  • Garanci dodání zboží do Vánoc musíte zajistit všem zákazníkům po celé republice bez ohledu na místo bydliště. Nelze tedy například slibovat krátký termín dodání pro odběrná místa či dodání kurýrem.
  • Mějte po celou dobu na mysli, že v období Vánoc velice často kolabuje logistika, přepravci mají plné ruce práce, TOP produkty nebývají skladem a jsou velice často vyprodané. Neslibujte proto svým zákazníkům nemožné, jinak se setkáte s rozhořčením a možnými vratkami pozdě dodaného zboží.
  • V průběhu akce bude ignorován dostupnostní XML soubor, jelikož dobu dodání si zvolíte v administraci „Garance dodání do Vánoc“. Data o dostupnosti tak budou čerpána z klasického XML feedu.

 

 

Pomůžeme vám s přípravou prezentace na zbožových vyhledávačích – nejen v období Vánoc.

 

 

Zdroj: Heureka.cz