Jak a proč začít používat Mergado

Jste vlastníkem eshopu? Prezentujete svůj eshop na zbožových vyhledávačích? A jak svůj eshop na zbožovkách spravujete? Používáte ruční náhodné kontroly, nebo máte automatizovaný systém? Pro všechny, kteří se stále se správou „perou“, je tu Mergado. Mergado je aplikace, která slouží ke zjednodušení správy eshopu a jeho XML feedu na zbožových vyhledávačích. Jakmile jej jednou zkusíte, už nikdy nebudete chtít pracovat bez něj.

Pokud svůj eshop na Mergado nemáte naveden, můžete alespoň vyzkoušet bezplatný audit XML feedu na stránce: https://audit.mergado.com/ stačí pouze zadat adresu vašeho xml feedu, formát XML feedu a emailovou adresu, kam má přijít výstup.

mergado-audit

Mergado pak XML feed zkontroluje a vy budete vědět, kde máte chyby a jak je opravit.

mergado-vysledky-auditu

Mezi časté chyby patří duplicitní PRODUCT nebo PRODUCTNAME (tedy duplicitní názvy), duplicitní DESCRIPTION (duplicitní popisky), chybějící obrázky produktu, neuvádění DELIVERY_DATE (chybějící dodací lhůta) atd. Avšak všechny tyto a další změny si mnohdy vyžadují přítomnost šikovného programátora, který musí do XML feedu zasahovat. Pokud však začnete používat Mergado, můžete si tyto změny provést hravě a rychle sami.

Mergado již nyní dokáže zpracovat více než 100 různých XML feedů pro různé porovnávače zboží (nemusíte se tak omezovat pouze na Heureka.cz a Zboží.cz). Pro začátek si musíte zjistit, kolik položek ve feedu zasíláte, od toho se pak odvíjí měsíční (nebo roční) cena za aplikaci.

mergado-cenik

Dále je nutno mít XML feed s produkty a informacemi o nich. Mergado dokáže již prakticky z jakéhokoli formátu XML feedu vytvořit formát XML feedu pro požadovaný zbožový vyhledávač.

Jak tedy začít?

Prvně je nutné založit si v Mergadu svůj účet, kde vyplníte fakturační údaje a poté potvrdíte aktivační email.

mergado-registrace

Pak následuje fáze vytvoření Mergado XML feedu z vašeho dosavadního XML feedu.

mergado-novy-export

Tedy vložíte svůj XML feed a vyberete, jaký formát by měl mít výstupní XML feed (takový feed, který chcete pro požadovaný zbožový porovnávač).

mergado-vystupni-format

Poté co Mergado projde váš vstupní XML feed, vám vytvoří nový výstupní XML feed, se kterým budete pracovat. Výstupní XML feed, je pak nutné vložit na místo původního XML feedu do zbožového vyhledávače, pro který vznikl. A máte hotovo. V Mergadu pak dále můžete provádět audity XML a na jejich základě provádět buď hromadně, nebo ručně úpravy u jednotlivých produktů. Produkty můžete, také skrývat nebo dokonce biddovat.

Mergado nabízí také celou řadu aplikací, které jsou buď zdarma, nebo za měsíční poplatek. Můžete se tak setkat s aplikací Bidding Fox, která slouží k automatizovanému biddingu. Feed Image Editor pak slouží k úpravě obrázků hlavně pro sociální sítě. Heureka Watchdog vám ukáže mimojiné počet spárovaných produktů na Heurece a nabídne možnost napárování produktů, které dosud spárované nebyly. Aplikací Pricing Rank zjístíte produkty, které jsou příliš levné nebo drahé oproti konkurenci.

Mergado je navíc na první měsíc pro každého zdarma, takže si můžete vyzkoušet, zda jeho služby budete využívat i do budoucna, nebo se vrátíte ke svému starému systému. Stejně tak všechny aplikace v mergadu jsou na určitou dobu zdarma a poté se přepnou do placeného režimu. Takže máte možnost si vše důkladně „osahat“, než se rozhodnete.

Religis.cz je také certifikovanou agenturou Mergado a pomocí této aplikace spravuje účty svých klientů. Pokud tedy chcete poradit s navedením účtu na Mergado, nebo máte zájem o správu, neváhejte nás kontaktovat.