Jak nazývat produkty dle specifikace Heureky?

Správné pojmenování produktů

Aby se Vaše produkty správně spárovaly a zobrazovaly v katalogu Heureky, je důležité mít a posílat přesný název produktu, který Heureka požaduje. Pro cca 90% sekcí platí, že název produktu má obsahovat výrobce a produktové označení či kód. V jednotlivých sekcích jsou povinné jiné přídavné (k výrobci a produktovému označení či kódu) atributy v názvu produktu.

Např.

jak-nazyvat-produkty-dle-heureky

 

Celý strom specifikace najdete zde: Názvy produktů požadované Heurekou

V praxi pak mohou názvy vypadat takto:

nazvy-produktu-pro-heureku

 

Přesný název produktu: nesmí obsahovat žádné jiné informace, jako např. dárek, pouzdro či nabíječka zdarma, atd. Hodnota musí být obsažena také v tagu PRODUCT, jinak nebude brána v potaz. Pokud názvy produktů nebudou obsahovat produktové číslo, hrozí, že Heureka nedokáže produkty správně identifikovat a tudíž spárovat. Maximální délka názvu produktu je 255 znaků.

Např.:

Canon PowerShot SX100 červený

Digitální fotoaparát Canon SX100 Power-shot + nabíječka

Obecně lze říci, že tag PRODUCTNAME ve vašem XML feedu se využívá jako „párovácí název“ produktu a PRODUCT jako doplňující – rozšiřující.

PRODUCTNAME je základní název produktu (neměl by tedy obsahovat žádné omáčky v podobě bonusů či dárků).

PRODUCT je rozšířený název produktu, musí být stejný jako základní název a může obsahovat bonusy (např. + dárek).

Praktická ukázka 1:

<PRODUCTNAME>Nikon D3100 tělo</PRODUCTNAME>

<PRODUCT>Nikon D3100 tělo + 16GB karta zdarma</PRODUCT>

Aby byl PRODUCTNAME brán v potaz, je potřeba, aby hodnota z PRODUCTNAME byla obsažena také v PRODUCT. Pokud změníte cokoliv v PRODUCTNAME, produkt se odpáruje a musí projít znovu párovacím procesem. PRODUCT je rozšířený název produktu, musí obsahovat hodnotu PRODUCTNAME, může obsahovat bonusy (např. + dárek). Pokud změníte či přidáte cokoliv do názvu, produkt se, díky neměnící se hodnotě v PRODUCTNAME, neodpáruje.

Jak ale dosáhnout toho, aby se vám na eshopu zobrazovaly jiné názvy produktů, než se zasílají na Heureku?
V naší administraci můžete mít několik názvů produtků: název produktu pro eshop, název produktu pro Heureku, název pro Heureku rozšířený, Název pro Zboží.cz atd.

Názvy pro Heureku pak vypadají takto:

ukazka-nazvu-produktu-pro-heureku

 

Pokud má váš eshop velké množství produktů, lze do vytváření speciálních názvů produktů zapojit i automat, který spojí dle konkrétních algoritmů několik atributů k sobě a tím vytvoří Heurekou požadovaný tvar názvu. Toto řešení však ale není stoprocentní a u některých produktů může vzniknout špatný automatický název.

 

Máte dotazy? Chcete se zbožovými vyhledávači pomoci, či zauditovat stávající stav vaši prezentace? Podívejte se s čím vším jsme schopni vám pomoci.

Zdroj: Heureka.cz