Kurz SEO/UX v Ostravě

Dříve, než kurz začal

Již nějakou dobu se dílčí služby internetového marketingu velmi propojují. A přece se najdou dvě, které Pavel Ungr již delší dobu prezentuje jako úzce spojené nádoby, které na sebe velmi navazují – tedy SEO (Search Engine Optimization) a UX (User Experience). Opravdu tomu tak bylo i na kurzu?

První kurz SEO/UX

Kurz se konal v krásných prostorách Ostravského Hubu ve středu 14.10. 2015. Během celého dne nás čekalo občerstvení, ovoce, samozřejmě káva, nápoje a také oběd v nedaleké restauraci.

Tento kurz rozhodně není o základech SEO a UX. Kurz začal v rychlém tempu a tak nás okamžitě Honza Kvasnička vtáhl do světa UX a nastínil formu a důvody provádění před implementační analýzy. Plynule jsme navázali na metodiky tvorby person a jejich využití v praxi.

 

kurz-seo-ux-v-ostraveFoto: Pavel Ungr

 

Víte co je klasifikační analýza klíčových slov? Používáte jí? Na tyto všechny otázky se dozvíte odpovědi v druhém bloku kurzu, který byl v režii Pavla Ungra.

  • Jak sbírat data pro analýzu
  • Jak je zpracovat
  • Jak následně data klasifikovat

i tak by se dal shrnout stručně tento blok. Následně lze kvalitní analýzu klíčových slov použít pro tvorbu struktury webu, může z ní čerpat UX konzultant, PPC specialista či Copywritter.

Střídání na scéně znamenalo, že se objevil opět Honza Kvasnička s tématem „Tvorba webu v praxi“. Dozvíme se nepřeberné množství programů, které lze využít pro tvorbu návrhu webu a samozřejmě spoustu postupů a vychytávek. Celý průběh kurzu lze navázat na praktické zkušenosti obou přednášejících.

Předposlední blok nám prezentoval, jak dělat SEO správně. Dotkly jsme se tedy oblasti a pojmům jako jsou:

  • Indexace stránek
  • Parametrické filtry
  • Kategorie
  • Duplicity

Závěrem jsme dostali tipy a triky z oblasti SEO i UX. Dozvěděli se novinky a rady, jak dělat část věcí ještě lépe. Prostě tečka, jak má být.

Co jsme si z kurzu odnesli

Přestože jsme v oboru odborníci, kurz nám dodal další informace a nadhled, procvičili jsme si již některé postupy, či dostali návody na zlepšení. Navíc jsme získali opravdu spoustu materiálů a odkazů na zajímavé zdroje. Informace a zkušenosti jsou dnes velmi drahým artiklem a tento kurz jich obsahoval spoustu, navíc v rukou opravdových odborníků.

 

ux-seo-kurz-v-ostraveFoto: Pavel Ungr

 

Závěrem ke kurzu

Za nás byl kurz velmi zdařilý a vřele jej doporučujeme všem, kteří se rádi vzdělávají v e-commerce a zajímá je SEO a UX. Mrkněte na web, zda jsou ve vašem městě ještě volná místa.