Od září 2016 budou za nesprávně vyplněné tagy e-shopy postihovány!

Heureka.cz se rozhodla razantně zakročit proti eshopům, které nevyužívají správně tagy PRODUCT, GIFT a ITEM_TYPE.

O tagu GIFT jsme vás informovali již koncem minulého roku, díky tomuto tagu lze k produktům umístit informaci o dárku. V tomto případě je za dárek považován konkrétní produkt (nabíječka, obal, apod.) anebo voucher na konkrétní produkt. Jestliže k produktu nabízíte více dárků, můžete je do tagu umístit všechny. Pokud však máte na výběr z více dárků, kdy zákazník získá pouze jeden, vyberte do tagu GIFT pouze jeden vámi vybraný dárek, ale neuvádějte je všechny.

 

Tag GIFT vyplněný správně:

spravne-vyplneny-tag-gift

Tag GIFT vyplněný špatně:

spatne-vyplneny-tag-gift

Tagy PRODUCT a PRODUCTNAME jsou tak trochu trnem v patě většině eshopů. Protože Heureka páruje produkty především pomocí správných názvů (tedy názvu PRODUCTNAME) a kategorizační cesty. Pro přidání benefitů, dárků zdarma a dopravy zdarma bylo možné tyto informace uvádět do speciálního tagu PRODUCT – tedy PRODUCTNAME + doprava zdarma, dárek zdarma apod. S nově vzniklým tagem GIFT je vše jinak! Dárky, jakými jsou nabíječka zdarma, paměťová karta apod., musí být striktně umístěny pouze v tagu GIFT a v názvu produktu PRODUCT, nemají, co dělat. Tag PRODUCT slouží pro uvádění služeb spojených přímo s produktem – prodloužená záruka, servis zdarma, pouze osobní odběr apod. Pro informaci o dopravě zdarma, pakslouží tag DELIVERY.

 

TAG PRODUCT (nebo PRODUCTNAME) vyplněný správně:

tag-product-spravne-vyplnen

TAG PRODUCT (nebo PRODUCTNAME) vyplněný špatně:

spatne-vyplneny-tag-product

Jestliže na svém eshopu prodáváte repasované produkty nebo bazarové, produkty druhé jakosti, bez plnohodnotné záruční doby, výstavní a rozbalené produkty, pak pro ně využívejte tag ITEM_TYPE. Produkty označené tímto tagem se pak zobrazují pouze ve vyhledávání po vyfiltrování bazarových produktů.

bazarove-vyhledavani

Doporučujeme zkontrolovat informace, které ve svém feedu zasíláte, jelikož od 1.9.2016 bude na změny pozdě. Tímto dnem začne Heureka trestat neukázněné eshopy blokací. Jestliže potřebujete pomoci s nastavením vašeho eshopu na Heureka.cz,  potřebujete poradit s nastavením XML feedu, neváhejte nás kontaktovat.

Pomůžeme vám nejen se správou, ale také nastavením a auditem pro zbožové vyhledávače.