Sklik zavádí roli Administrátora účtu

Služba Sklik reaguje na zpětné vazby agentur a jednotlivých specialistů na PPC reklamu a přidává novou roli s názvem Administrátor účtu. Jedná se o nový typ přístupového oprávnění. Doposud byly pouze dvě oprávnění (Jen pro čtení a Čtení a zápis) a agentura musela pokaždé, když chtěla pro správu služby přidat dalšího člena týmu žádat majitele účtu (klienta). Tato možnost s novou rolí odpadá. Agentuře stačí od klienta získat jednou přístupové oprávnění na úrovni Administrátora účtu a správce agenturního účtu může jednoduše přidávat přístupy do klientova účtu jednotlivým specialistům, kteří mají za úkol daného klienta spravovat.

Změny se dočkaly i oprávnění s názvem Jen pro čtení a Čtení a zápis. Role Jen pro čtení se mění na Reportéra statistik a Čtení a zápis se nově nazývá Správce kampaní.

Staré oprávnění se převádějí na nové názvy, takže pro získání přístupu na úrovni Administrátora služeb je potřeba požádat klienta.

Shrnutí dostupných rolí a práv:

  • Reportér statistik – uživatel s tímto oprávněním může do účtu pouze nahlížet. Nemůže vytvářet ani upravovat kampaně. Jak jeho název napovídá může pouze vytvářet a upravovat statistické reporty.
  • Správce kampaní – uživatel s tímto oprávněním může přidávat a upravovat reklamní kampaně a samozřejmě dostává i oprávnění od Reportéra statistik.
  • Administrátor účtu – uživatel přebírá oprávnění od Správce kampaní, takže může spravovat kampaně, ale navíc může spravovat přístupy jiných uživatelů do účtu.

 

Takto vypadá žádost o přístup s novými právy:

zadost-o-prideleni-pristupu-sklik

 

Potřebujete poradit s Sklikem? Nebo si nevíte rady s Google Adwords? Obraťte se na nás a my vám rádi pomůžeme.