Školení Bidding Manager – základy biddingu na srovnávačích

Už v červnu nás Michal Štorkán na IM srazu namlsal na práci s Bidding Managerem, takže když jsem zjistila, že chystá i školení o základech biddingu na srovnávačích, nesměla jsem tam chybět. Školení základů biddingu na srovnávačích agentury Bidding Tools se konalo v příjemných prostorách ostravského Impact HUBu 25.9.2017 a bylo více než obsáhlé.

Vše začalo klasickou „omáčkou“ ohledně základů inzerce na zbožových vyhledávačích včetně požadovaného formátu XML feedu až po možnosti práce s Biding Managerem.

Na http://school.biddingmanager.cz/ jsme si mohli založit účet a pracovat zde z fiktivním eshopem. Zkoušeli jsme různá nastavení a hlavně to jak se v samotném programu orientovat. Program, jak už jsem zmiňovala, slouží k bidování. Takových programů a možností je samozřejmě na trhu více. V čem je však Bidding Mangaer jiný? Můžete bidovat jednotlivé kategorie, výrobce nebo produkty a pak je zde možnost autobiddingu (kdy k přeceňování produktu dochází až 3x denně). Toto všechno neděláte jen tak naslepo, ale vše vidíte v přehledných statistikách. Můžete si tak podle výkonu vybrat na jaké produkty chcete cílit. Mimoto zde existuje samotná statistika pro produkty, které jsou TOP vs ostatní produkty. Program zatím nabízí možnost bidování pro Zboží a Heureku. Pro Zboží.cz navíc bidování ve všech třech úrovních (detail, kategorie, fulltext). Asi klasicky známe bidding, že na určité produkty nebo kategorie přihodíme určité množství Kč. V BM máte možnost zvolit si, zda chcete plošně pro vybrané produkty navýšit o požadovanou výši v Kč, nebo v % z ceny produktu. BM vám také pohlídá požadované PNO (které si nastavíte), abyste zbytečně neproklikali vysoké částky.

Za mě je vznik Bidding Manageru obrovský krok vpřed, protože práce v něm je přehledná, rychlá a výkonná. Už teď se těším na pokročilé školení práce v Bidding Manageru a následnou certifikaci.

Kdo nebyl na tomto školení, může litovat. Michal je odborníkem ve svém oboru a odpovídal na nekonečné dotazy, a vše srozumitelně vysvětlil. Navíc jsme získali certifikát o absolvování školení a také po celou dobu školení bylo k dispozici výborné občerstvení, za což bych chtěla celému týmu Bidding Tools poděkovat.