Zboží.cz chystá nové XML feedy

Proč dochází ke změnám a co můžeme očekávat? Zboží.cz uvádí tyto změny:

  • Trvalejší párování. Napárování vaší nabídky k produktu na Zboží.cz bude stabilní, a to díky možnosti uvádět identifikátor položky, který zabrání nečekanému odpárování, například při změně URL adresy položky.
  • Přesnější párování. Nabídky budou k produktům párované přesněji i v problematických kategoriích.
  • Jednodušší tvorba produktových variant. Nově postačí pouze označit položky produktů, které jsou sobě navzájem variantami, a systém z nich varianty automaticky vytvoří.
  • Podrobnější informace o skladové dostupnosti. Na Zboží.cz si zobrazíte podrobnější termíny dodání, a to: skladem; do 3 dnů; do týdne; a na objednávku.
  • Zpracování všech typů EAN kódů. Doteď jsme automaticky řešili jenom 13místné EAN kódy, s novým XML feedem automaticky zpracujeme všechny typy EANů, které e-shopy pošlou.

Chystané změny pomohou především automatickému párování, umožní snadnější tvorbu variant položek v XML a přinesou více možností udávat skladovou dostupnost.

Jak se XML feedy změní?

V nové specifikaci XML je několik zásadních změn, které se týkají především tvorby variant, uvádění ceny pro Zboží.cz, zpracování více druhů EAN kódů a možnosti snadnějšího automatického párování položek.

Specifikace nového XML feedu naleznete zde:

Specifikace změn

Význam jednotlivých značek v nabídkovém XML feedu:

Význam jednotlivých tagů

Feedy s novou specifikací uvede Zboží.cz do provozu pravděpodobně koncem léta. Po přechodnou dobu bude Zboží.cz zpracovávat oba formáty, tedy starý i nový XML feed, přesto budeme muset být na změny již nyní připraveni. O přesném datu spuštění nás bude Zboží.cz s předstihem informovat.