Podnikat jsem začínal na vysoké škole. Skládal jsem počítače, staral se o učebny, přivýdělek mi stačil. Život na kolejích byl super a podnikání jsem ho obětovat nechtěl.

Ale po škole mě kamarád doporučil a nastoupil jsem jako zaměstnanec.

  • Staral jsem se o HW serverů Komerční Banky na Moravě.
  • A kromě toho jsem se věnoval podpoře koncových uživatelů počítačů Českého Telecomu. Tam byla sranda, hlavně v oblasti bezpečnosti ;) Většina uživatelů měla monitor polepený lístečky s hesly. A za příslib urychlení opravy vám i nejvyšší šéfové ochotně diktovali svá důležitá hesla po telefonu, bez jakéhokoliv ověření totožnosti. No legrace.

Pak přišla vojna. Ale odejít na rok z oboru, byl bych mimo. Takže to vyřešila civilka. Lidé z Vysoké Školy Báňské mě znali, studoval jsem tam. A tak bylo v pohodě se dohodnout a civilku jsem trávil tam. Staral jsem se jim o učebnu a měl veget. A tehdy přišel první vlastní projekt a první zakázky na tvorbu webu.

V roce 2001 přišla první zakázka na tvorbu eshopu. Připojený přes telefonní modem jsem zakázku přijal. A líbilo se mi to. Hned po dokončení eshopu měl zákazník zájem o SEO. Tehdy Google neexistoval, tak byla sranda mu pomoct.

Následoval další eshop. Oba zákazníci si přáli automatickou aktualizaci stavu skladů svých dodavatelů. To tehdy nebyl standard, ceny se do eshopů datlovaly ručně. Fakt ;-)

V roce 2006 jsem založil s.r.o., začal spolupracovat se svým současným společníkem Ondrou Eliášem, přijal jsem prvního zaměstnance.

Od roku 2001 přišel Google, zbožové vyhledávače, sociální sítě, rychlý internet, mobilní telefony. Ale stále tvoříme eshopy pro své zákazníky tak, aby z eshopů měli zisk. Kromě veřejné části eshopů trávíme více času vývojem věcí pro obsluhu eshopu. Aby to měla rychlé, snadné, automatizované.

Krásně propojujeme znalosti vývoje a marketingu. Vývojáři i markeťáci sedí vedle sebe, sdílí informace a je to tak velmi efektivní.

Tak nám držte palce, ať se stále daří a společně s našimi dlouhodobými zákazníky partnery plníme jeden cíl za druhým;)

Tomáš Hojgr, jednatel