Hledáme PHP Programátora pro Alukola.cz

Alukola.cz jsou TOP na českém trhu. Od roku 2008 mají stále hromadu nápadů, pořád rostou. Věří nám a chtějí investovat. Pojď nám s tím pomoct!

Ostrava | Full-time | HPP, ŽL

Alukola.cz je skupina eshopů s litými koly, plechovými disky a pneumatikami. Má tradici od roku 2008.

Celou dobu existence Alukol se o ně staráme my, a nyní hledáme programátora PHP, MySQL, který bude primárně alokován pro tento projekt.

Na čem jsou Alukola postavena, na čem budeš pracovat?

Je v něm několik podsystémů, všechny v PHP a MySQL, občas trocha jQuery.

Ten hlavní, Admin, běží na čistém PHP, především z důvodů rychlosti. Experimentovali jsme např. s Nette, které je výborné. Dá se velmi rychle naučit a umí spoustu věcí automatizovat, a tím velmi zrychluje práci. Ale u větších věcí s důrazem na výkon jsme u něj narazili.

Hlavním zdrojem dat jsou importy od mnoha desítek dodavatelů po celé Evropě. Všechny mají na startosti dva druhy importů.

Jeden import, produktový, se stará o kvalitu dat. Běží jednou denně a navádí nové produkty, sosá fotky, posuzuje kvalitu popisů a parametrů produktů u jednotlivých dodavatelů. Ty kvalitní pak používá k navádění nových produktů. A když se několik ostatních shodne na chybě v datech, systém tu chybu automaticky opraví.

Druhý typ importu, ceny a sklady, běží/umí běžet realtime. Na realtime je navržený, ale dodavatelé v tomto oboru to zatím neumějí, proto jsme importy museli zpomalit;) Data od každého z nich sosáme jednou za hodinu, u některých máme povoleno jen jednou denně.

Když systém zjistí změnu u některého z dodavatelů, změnu zapíše, zaloguje původní a novou hodnotu (občas se velmi hodí znát historii změn). Ukládají se všechny aktuální hodnoty všech dodavatelů. Pak zavolá jiný systém, výběrový.

Výběrový systém porovná ceny a sklady všech dodavatelů. Vyhodnotí dostupnosti, ceny doprav, efektivitu svozů, atp. a vybere, který dodavatel bude vybrán pro EU a který pro ČR.

Dva typy skladů evidujeme proto, že ČR umíme dodat do druhého dne, ale ne vždy nejlevněji. Zatímco EU sklady mají obvykle lepší cenu, ale dodat zboží zákazníkovi trvá jednotky dnů. Zákazník si volí sám, podle svých preferencí.

Přepočtový systém následně vypočítá aktuální cenu aktualizovaného produktu pro sklady EU, ČR, a pro každý z eshopů, pro každého z velkoobchodních zákazníků. A zavolá distribuční systém.

Distribuční systém má na startosi distribuci dat na eshopy. Některé eshopy stále běží po staru a chodí si pro XML podle cronu. Takže pro ně systém přegeneruje aktualizovaný produkt v XML. Každý produkt máme v databázi a zaktualizuje se jen jeho XML uzel. Export XML pak běží adhoc, vytáhne si XML všech produktů z databáze a velmi rychle vyplivne XML.

Nové eshopy si chodí pro XML jen jednou denně, pro jistotu. A v průběhu dne dostanou webhookem aktualizovaná data o konkrétním produktu a realtime je zaktualizují.

Vyřízení objednávky

Vytvořená objednávka je exportována do adminu, kde dojde k její kontrole, zařazení do fronty a dalšímu zprocesování. Do inzerátu na programátora je tu toho veřejně už dost:)

Nové eshopy

Právě spouštíme novou generaci eshopů, první z nich je již běžící eso-pneu.cz

Mají realtime update dat, běží nad API, která využívá MySQL a Elasticsearch.

Čeká nás všechny eshopy přehodit na tuto technologii.

Další plány

Kdysi jsem si myslel, že má každý eshop svůj limit v množství práce, která na něm jde provést. Ale jak nám zákazníci rostou pod rukama, jejich požadavků stále přibývá. Na Alukolech nás čeká nový velkoobchod, nový systém pro cenotvorbu, a celkové rozsekání adminu na menší celky, které se budou lépe udržovat. Každý programátor bude mít přehled nad všemi systémy, a jeden, nebo několik z nich bude mít na starosti primárně.

Technologie

Pracujeme s PHP, MySQL, jQuery. Používáme PhpStorm a je boží:) Elasticsearch, Bamboo, Jira, BitBucket, Trello a řadu vlastních nástrojů. Emaily a dokumenty na Google Workspace.

Tvoje úloha

Zapoj se, s čím umíš. Sám posuď, co by tě nejvíc bavilo a s čím už třeba máš nějaké zkušenosti.

Je pro nás klíčová dobrá nálada v týmu. Víme, že nemá smysl na vývojáře tlačit. Zbytečně jsou pak nervozní, generují zbytečné chyby, klesá nálada a nikoho to nebaví. Tak jsme zákazníky naučili, že tlakem nic nevyřeší. Vše má svou prioritu a pracujeme postupně podle priorit, které si se zákazníky domlouváme.

Programátoři se zákazníky mluví jen o technikáliích, když je to potřeba. Jinak komunikuje Lukáš, který má vše pod palcem:)

Plat a benefity

Kluci u nás berou cca od 30 do 50 tis./měs. (leden 2022), pracujeme na HPP, nebo ŽL.

Remote? Ne primárně

Jsme naladěni pracovat spolu. Remote jsme zkoušeli a není to pro nás ono.

Občas jasně, to je OK. Ale chodí nám nabídky spolupráce na jeden den v týdnu osobně a zbytek remote, atp. O to zájem nemáme, děkujeme.

A teď se ozvi

Vím, že si můžeš vybírat. Jestli tě ta práce zaujala, ozvi se, vyjdeme ti vstříc v čem to půjde.

Tak teď je to na tobě, piš, volej.

 

 

Zaujalo tě to? Dej vědět

Ing. Libor Šebek

hlavní programátor

Ing. Libor Šebek

hlavní programátor

Podívejte se, kdo jsme a kde pracujeme