Pohoda a jednoduchý export pro účetní

Pohoda a jednoduchý export pro účetní

28. 1. 2015 | Ing. Tomáš Hojgr, MBA | majitel

 

Pro eshop je výhodné, pokud umí často opakované akce provádět automatizovaně, anebo jedním klikem. Např. vystavení faktury, její poslání na tiskárnu, emailem klientovi, vytištění štítků pro přepravní firmu, atp.

Zároveň je ale neúměrně drahé a zbytečné z takového systému dělat komplexní účetní sytém, který by uměl i evidneci mezd, vozového parku, atd. a bylo by potřeba sledovat všechny předpisy a změny v zákonech, a neustále jej aktualizovat.

Proto eshop obsluhuje co potřebuje ke svému provozu, ale účetnictví je zpracováváno např. v Pohodě.

Export pro účetní

Pohodu lze na eshop napojit klasickým propojením. Kdy se data aktualizují neustále, přenáší se všechno možné, a nevyžaduje to žádnou lidskou práci. Takže je to spolehlivé a rychlé. Ale pokud je potřeba jen exportovat data pro účetní, je takové napojení zbytečně drahé. Proto se používá ruční export.

Každý měsíc vygeneruje obsluha eshopu několik souborů, které pošle účetní. Na Flashdisku, emailem, přes Cloud, nebo jakkoliv jinak.

Účetní si soubory nahraje do Pohody a má k dispozici všechna data, která vygeneroval eshop. Je to jednoduché, vcelku levné řešení, přenos dat je spolehlivý a neobsahuje chyby ani překlepy, které by se objevily při ručním opisování dokladů z eshopu do Pohody.

 

O Autorovi: Ing. Tomáš Hojgr, MBA

Ing. Tomáš Hojgr, MBA

Podnikám od roku 2001 a celou dobu se věnuji tvorbě eshopů a jejich propagaci. Studoval jsem informatiku, podnikání, marketing, a baví mě pracovat na projektech, kde se technologie prolíná s obchodem. Mám rád čundry, četbu, technologii, cestování, offroady, motorky a víkendy trávím obvykle na chalupě v Nízkém Jeseníku, poblíž Libavé.

Facebook Twitter LinkedIn Google+