PHP/JS programátor pro MotoZem.cz

MotoZem.cz je TOP prodejce moto oblečení, příslušenství a dílů v ČR. Fungují od roku 2006. A hledáme PHP/JS kolegu, kterého to bude bavit na dlouho.

Motozem je boží zákazník. Mají rozum, vše plánují, komunikace s nimi je úplně v pohodě a máme je rádi. A hlavně, ta práce s něma má smysl, někam vede a dělá lidi šťastné:

 • Ať už lidi na zákaznické podpoře, ve skladu, na prodejně, markeťáky, kterým zjednodušujeme procesy, automatizujeme, zbavujeme je rutiny a zrychlujeme a usnadňujeme, zpřesňujeme jejich práci.
 • Anebo motorkáře a jejich rodiny, kteří tam pohodlně nakupují.

Na čem to běží

Na čistém PHP. K tomu MariaDB, jQuery, Apache, Nginx jako reverzní proxy, atd.

V roce 2022 přibyla search API, která běží nad elasticsearch i MariaDB, a právě teď slouží vyhledávání. Fulltext, i parametry. Data se tam lejou jednou denně celá, a pak přes den realtime aktualizace.

Další směr Motozemě

Je jich několik:)

 1. Na prvním místě je vždy rychlost a stabilita veřejné části eshopu. Proto nyní s veřejnou částí přecházíme z:
  • on-premise do AWS,
  • z monolitu na microslužby,
  • z PHP na JS TypeScript.
 2. Na druhém místě je spolehlivost systému v pozadí. Takže se kontinuálně optimalizuje, refaktoruje, aby byl kód spolehlivý, stabilní, a dlouhodobě udržitelný. Neděláme to nárazově. Ale průběžně.
 3. Na třetím místě je rozvoj nových funkcí. Motozem je nyní v několika zemích Evropy. Má několik prodejen. Několik skladů. Spoustu procesů a zaměstnanců. A je zábava vše navrhovat a tvořit tak, aby to vyhovovalo aktuálním potřebám. Ten systém je živý. Ale Motozem poslouchá a na každý svůj požadavek chce znát náš názor. Jak to zasáhne do systému, zda si to můžeme dovollit, s čím úprava souvisí a jaký je u ní poměr přínos/náklady/čas/riziko. Takže to není překotný závod o funkce, ale partnerská komunikace s cílem, který má Motozem a my společný. Dlouhodobě stabilní, moderní systém.

Koho hledáme

Hledáme seniora, mediora. Ale ustojíme i zaučení juniora, pokud to s námi uvidí na dlouho. Nemáme zájem zaučit člověka, co se za rok dva přesune jinam.

Jaká práce přesně tě táhne si můžeš vybrat. A řízení práce upravíme, aby to sedělo všem.

Jak funguje vývoj v RELIGISu, že pracujeme s code review, že se nám nedaří nasadit automatizované testy, jak bychom si představovali. Že se nebráníme novotám a náš majitel je vývojář, takže si rozumíme, si můžeš přečíst tady.

Závěr

Je prostě boží, když pak jdeme společně s Motozemákama na motokáry, a bavíme se, co se daří, jak se motozem posouvá, kam míří. A že naše práce je toho nedílnou součástí. Potěší to a dává to smysl. Už to není jen datlování kódu a proto nás to baví.

Přidej se

Piš! Těšíme se na tebe.

Zaujalo tě to? Dej vědět

Ing. Libor Šebek

hlavní programátor

Ing. Libor Šebek

hlavní programátor

Podívejte se, kdo jsme a kde pracujeme