PHP programátor pro MotoZem.cz

MotoZem.cz je TOP prodejce moto příslušenství v ČR. Fungují od roku 2006. Primárně můžeš pracovat na jejich jádře v našem kolektivu RELIGIS, anebo na specifických částech přímo v týmu MotoZem.cz. Vyber si a piš!

Motozem je boží zákazník. Mají rozum, vše plánují, komunikace s nimi je úplně v pohodě a máme je rádi. A hlavně, ta práce s něma má smysl, někam vede a dělá lidi šťastné.

Ať už lidi na zákaznické podpoře, ve skladu, na prodejně, markeťáky, kterým zjednodušujeme procesy, automatizujeme, zbavujeme je rutiny a zrychlujeme a usnadňujeme, zpřesňujeme jejich práci.

Anebo motorkáře a jejich rodiny, kteří tam pohodlně nakupují.

Na čem to běží

Motozem již od počátku běží v čistém PHP a díky kvalitním základům na něm běží již mnoho let až doteď. K tomu MariaDB, jQuery.

V posledním roce přibyla API, která běží nad elasticsearch i MariaDB, a právě teď slouží vyhledávání. Fulltext, i parametry. Data se tam lejou jednou denně celá, a pak přes den realtime aktualizace stavů skladů a cen. Synchronizací s Pohodou, prodejnama a eshopem.

Další směr

Za těch mraky let spolupráce měla motozem spoustu požadavků. Ten systém je obrovský. A je potřeba jej dál rozvíjet, a přesto udržet dlouhodobě stabilní.

Proto nově stavíme tým, který bude pracovat přímo v Motozemi na požadavcích kolegů, kteří budou sedět spolu s týmem vývojářů.

Tým vývojářů v MotoZem

Právě teď vybíráme části systému, které se dají oddělit, a napsat znovu na čisté louce.

Každá taková část může mít svou DB a v podstatě může běžet na libovolné technologii. Ikdyž kvůli sdílenému know-how a zastupitelnosti by se nám nejvíc líbilo PHP. A s jádrem bude komunikovat přes API.

Typicky půjde o části, kde je

  • dost velký objem vývojářské práce
  • dává smysl systém oddělit
  • bude se vyvíjet hlavně podle požadavků kolegů z kanceláře. Tady dává hodně smysl, aby kolega ukázal prstem co kde přesně jak potřebuje, a rovnou se to udělá. Bez helpdesku, bez prioritizace, koleček schvalování, atp. Pružně a operativně.
  • Typicky kasa pro prodejny, telefonní ústředna, business inteligence systém, statistiky a přehledy

Toto budou mít na starosti lidé v týmu MotoZem. Sem hledáme prvního seniora, který má hodně za sebou a nenechá se zavalit požadavky kolegů, kteří budou sedět vedle něj. Uřídí to, ustojí to s kolegy a udrží smysl.

Nehceme sem otroka, co dělá, co se mu řekne. Chceme zkušeného člověka, na kterého je spoleh, a který umí organizovat, komunikovat, a ustojí to v začátcích. A ustojí pak nábor dalších kolegů.

Tým vývojářů v RELIGIS

Sem hledáme seniora, ale ustojíme i zaučení juniora, pokud to s námi uvidí na dlouho. Nemáme zájem zaučit člověka, co se za rok dva přesune jinam.

Právě teď jsme rozdělení, každý se staráme o něco. Jeden kolega o API, ElasticSearch, monitoring serverů. Druhý o kódování grafiky, latte, scss, gulp. Další dva se starají o jádro a všechny systémy v něm.

Tady si můžeš vybrat, co tě táhne, a řízení práce upravíme, aby to sedělo všem.

Jak funguje vývoj v RELIGISu, že pracujeme s code review, že se nám nedaří nasadit automatizované testy, jak bychom si představovali. Že se nebráníme novotám a náš majitel je vývojář, takže si rozumíme, si můžeš přečíst tady.

Další směr Motozemě

Čekají nás nové eshopy. Zefektivňování, tzn. přepisování existujícího na zelené louce, čistěji a moderně. Nové technologie, personalizace, možná trocha umělé inteligence... uvidíme. A hlavně neustálý rozvoj a pomoc lidem v jejich práci.

Je prostě boží, když pak jdeme společně na motokáry, a bavíme se, co se daří, jak se motozem posouvá, kam míří. A že naše práce je toho nedílnou součástí. Potěší to a dává to smysl. Už to není jen datlování kódu a proto nás to baví.

 

Tak se přidej, a piš! Ať už do týmu k nám, nebo do motozemě. Těšíme se na tebe.

Zaujalo tě to? Dej vědět

Ing. Libor Šebek

hlavní programátor

Ing. Libor Šebek

hlavní programátor

Podívejte se, kdo jsme a kde pracujeme